Důvod k založení Zanzíka bylo ohlédnutí zpět do minulosti, kdy jsem se necítila jako úplně nejlepší matka ani manželka. Ve svém životě jsem se necítila šťastná.

Důvodem byly mé neuspokojené osobní touhy a zhoršující se stav našeho manželství, kdy jsme se s manželem rozcházeli v názorech na výchovu i na společně trávený rodinný čas i jeho množství.

Toto vygradovalo měsíc po narození druhé dcery Denisky, kdy se mnou emoce cloumaly. První dcera Nelinka byla vychovávaná velmi kontaktně a s příchodem nového člena rodiny jsem se cítila neschopná oběma dávat to, co bych chtěla.

Málo spánku a jídla se podepsalo na mém fyzickém i psychickém stavu, tento stav se jen horšil a propadla jsem až na dno. S manželem jsme přehodnotili celý náš současný život, začali jsme se oba vzdělávat a to nám velmi pomohlo v určení našich nových hodnot, priorit a cílů. 

Nedá se říct, jak dlouho trvalo, než jsem získala zpět samu sebe, ale vím, že už se nikdy neuspokojím myšlenkou, že je to fajn a vždy budu chtít své znalosti a štěstí posouvat výš a výš. Vím, že jsem mnohem šťastnější než před "tím dnem" a i má rodina a okolí je šťastnější.

Zanzík je náš rodinný projekt, kde každý má nějakou roli a celou rodinu Zanzík ještě více spojuje, řídíme se heslem ŽIVOT JE HRA. V životě jsme poznali, hlavně v těch horších chvílích, že zcela zásadní je mít společnou hru a jít za vytyčenými cíli.

Rozhodla jsem se podělit o svůj příběh, protože jsem zažila, že změna je možná. Vždy záleží na úhlu pohledu z jakého se na svět díváme. Na štěstí je možné pracovat i dříve, než si začneme uvědomovat, že je něco špatně. Můžeme se mít lépe, ale záleží, jak se k tomu postavíme.

Chtěli jsme vytvořit místo, kde by si děti mohly smysluplně hrát v respektujícím prostředí a rodiče si mohli odpočinout, mít čas sami na sebe, partnera, kamarádku, práci. Kde by byla příjemná domácí atmosféra a i prostor se dozvědět něco nového, inspirovat se.

Budeme moc rádi, když zavítáte do naší kavárny na šálek dobré kávy nebo čaje.

Jani, Tom, Neli a Dede Urbánkovi

NAŠE VIZE

Kdo nezná pocit beznaděje v nějaké výchovné situaci s potomkem nebo výčitky svědomí, že udělal něco špatně, zakřičel, křivdil dítěti, málo si s ním hrál … ?

Dáváme lidem pochopení, že nejsou na své pocity sami a že je řešení, jak zvládat život lehčeji.

Tvoříme komunitu, kde se lidé chtějí stát lepšími rodiči i partnery. Vzájemně můžeme sdílet své zkušenosti a tvořit nová přátelství.